📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE (Łuków) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 83,5%
🏆 Najlepszy rok 85,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 81,4% 2025
👥 Zdających łącznie 748

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,2 pkt proc. względem 2025 r. (81,4% → 82,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1355. na 1190. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (83,5%).

1190. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 74,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 71,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 10,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 185 - 84,2% Me: 92% · σ: 18,3% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 901 typ: 901 · publ.: 684
2024 184 - 85,8% Me: 93% · σ: 16,5% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 892 typ: 808 · publ.: 616
2025 144 - 81,4% Me: 92% · σ: 21,1% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1355 typ: 1203 · publ.: 900
2026 235 - 82,6% Me: 90% · σ: 18,5% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1190 typ: 1087 · publ.: 829

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 144 i 235 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.