📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ (Skarżysko-Kamienna) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 88,8%
🏆 Najlepszy rok 89,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 86,8% 2025
👥 Zdających łącznie 501

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,3 pkt proc. względem 2025 r. (86,8% → 89,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 884. na 601. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,4 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (88,8%).

601. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 86,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 140 - 89,4% Me: 95% · σ: 14,1% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 569 typ: 569 · publ.: 414
2024 95 - 89,7% Me: 95% · σ: 12,9% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 540 typ: 508 · publ.: 370
2025 103 - 86,8% Me: 93% · σ: 17,4% · Mo: 100% 99,0% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 884 typ: 821 · publ.: 615
2026 163 - 89,1% Me: 93% · σ: 11,5% · Mo: 95% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 601 typ: 579 · publ.: 438

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 103 i 163 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.