📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU (Przemyśl) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 87,8%
🏆 Najlepszy rok 90,6% 2023
📉 Najsłabszy rok 86,1% 2024
👥 Zdających łącznie 767

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,6 pkt proc. względem 2025 r. (87,0% → 87,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 870. na 747. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (87,8%).

747. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 83,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 70,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 17,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 190 - 90,6% Me: 95% · σ: 12,5% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 489 typ: 489 · publ.: 355
2024 174 - 86,1% Me: 92% · σ: 15,9% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 865 typ: 783 · publ.: 595
2025 179 - 87,0% Me: 95% · σ: 18,2% · Mo: 100% 99,4% 4 typ: 4 · publ.: 3 4 typ: 4 · publ.: 3 870 typ: 809 · publ.: 604
2026 224 - 87,5% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 747 typ: 710 · publ.: 541

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 179 i 224 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.