📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W JAŚLE (Jasło) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 79,8%
🏆 Najlepszy rok 81,3% 2024
📉 Najsłabszy rok 79,0% 2026
👥 Zdających łącznie 327

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,1 pkt proc. względem 2025 r. (79,1% → 79,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1535. na 1521. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,8 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (79,8%).

1521. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 66,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 66,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 101 - 81,3% Me: 88% · σ: 18,1% · Mo: 95% 100% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 1303 typ: 178 · publ.: 161
2025 117 - 79,1% Me: 87% · σ: 21,6% · Mo: 97% 99,1% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 1535 typ: 222 · publ.: 196
2026 109 - 79,0% Me: 87% · σ: 18,7% · Mo: 90% 100% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 1521 typ: 203 · publ.: 179

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 117 i 109 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.