📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23 (Bochnia) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 79,1%
🏆 Najlepszy rok 80,0% 2024
📉 Najsłabszy rok 78,5% 2025
👥 Zdających łącznie 616

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,1 pkt proc. względem 2025 r. (78,5% → 78,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1599. na 1567. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (79,1%).

1567. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 65,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 71,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 204 - 80,0% Me: 87% · σ: 19,3% · Mo: 97% 98,5% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 1431 typ: 217 · publ.: 198
2025 199 - 78,5% Me: 85% · σ: 20,4% · Mo: 100% 98,5% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 1599 typ: 244 · publ.: 213
2026 213 - 78,6% Me: 85% · σ: 20,5% · Mo: 98% 98,6% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 1567 typ: 223 · publ.: 196

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 199 i 213 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.