📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE (Łuków) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,0%
🏆 Najlepszy rok 90,5% 2025
📉 Najsłabszy rok 80,6% 2024
👥 Zdających łącznie 516

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,4 pkt proc. względem 2025 r. (90,5% → 88,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 562. na 698. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,0%).

698. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 84,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 71,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 111 - 80,7% Me: 88% · σ: 19,4% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1115 typ: 1115 · publ.: 863
2024 131 - 80,6% Me: 90% · σ: 20,3% · Mo: 98% 99,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1373 typ: 1177 · publ.: 908
2025 117 - 90,5% Me: 95% · σ: 12,8% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 562 typ: 543 · publ.: 392
2026 157 - 88,1% Me: 95% · σ: 15,6% · Mo: 97% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 698 typ: 668 · publ.: 511

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 117 i 157 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.