📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE (Piła) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 89,0%
🏆 Najlepszy rok 90,0% 2023
📉 Najsłabszy rok 86,8% 2026
👥 Zdających łącznie 654

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,3 pkt proc. względem 2025 r. (89,1% → 86,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 683. na 812. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (89,0%).

812. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 82,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 73,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 13,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 150 1 90,0% Me: 97% · σ: 14,8% · Mo: 100% 100% 3 typ: 3 · publ.: 1 3 typ: 3 · publ.: 1 527 typ: 527 · publ.: 382
2024 140 - 90,0% Me: 95% · σ: 10,5% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 524 typ: 493 · publ.: 357
2025 149 - 89,1% Me: 95% · σ: 14,4% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 683 typ: 652 · publ.: 476
2026 215 - 86,8% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 93% 99,5% 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 812 typ: 767 · publ.: 584

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 149 i 215 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.