📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH (Kielce) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 92,9%
🏆 Najlepszy rok 94,4% 2024
📉 Najsłabszy rok 91,5% 2023
👥 Zdających łącznie 979

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,8 pkt proc. względem 2025 r. (93,3% → 92,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 359. na 311. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (92,9%).

311. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 93,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 18,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 223 - 91,5% Me: 95% · σ: 11,4% · Mo: 100% 100% 5 typ: 5 · publ.: 4 5 typ: 5 · publ.: 4 431 typ: 431 · publ.: 318
2024 199 - 94,4% Me: 97% · σ: 7,1% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 229 typ: 221 · publ.: 149
2025 220 - 93,3% Me: 97% · σ: 9,1% · Mo: 98% 100% 5 typ: 5 · publ.: 4 5 typ: 5 · publ.: 4 359 typ: 352 · publ.: 246
2026 337 - 92,5% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 311 typ: 302 · publ.: 224

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 220 i 337 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.