📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.POLSKIEJ MACIERZY SZKOLNEJ W MIŃSKU MAZOWIECKIM (Mińsk Mazowiecki) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 89,8%
🏆 Najlepszy rok 90,7% 2023
📉 Najsłabszy rok 88,9% 2026
👥 Zdających łącznie 779

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,5 pkt proc. względem 2025 r. (90,4% → 88,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 566. na 617. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (89,8%).

617. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 86,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 203 - 90,7% Me: 97% · σ: 13,6% · Mo: 100% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 481 typ: 481 · publ.: 349
2024 170 - 89,2% Me: 95% · σ: 15,4% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 582 typ: 546 · publ.: 405
2025 184 - 90,4% Me: 97% · σ: 15,1% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 566 typ: 547 · publ.: 395
2026 222 - 88,9% Me: 95% · σ: 13,5% · Mo: 98% 99,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 617 typ: 595 · publ.: 450

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 184 i 222 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.