📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LUBLINIE (Lublin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,9%
🏆 Najlepszy rok 88,5% 2026
📉 Najsłabszy rok 84,4% 2023
👥 Zdających łącznie 788

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,2 pkt proc. względem 2025 r. (86,3% → 88,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 932. na 661. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,9%).

661. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 85,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 168 - 84,4% Me: 90% · σ: 16,2% · Mo: 98% 100% 18 typ: 18 · publ.: 11 18 typ: 18 · publ.: 11 883 typ: 883 · publ.: 670
2024 154 - 84,6% Me: 92% · σ: 16,7% · Mo: 98% 99,4% 18 typ: 16 · publ.: 11 18 typ: 16 · publ.: 11 986 typ: 885 · publ.: 674
2025 218 - 86,3% Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 98% 99,5% 20 typ: 19 · publ.: 12 20 typ: 19 · publ.: 12 932 typ: 865 · publ.: 650
2026 248 - 88,5% Me: 92,5% · σ: 12,0% · Mo: 95% 100% 18 typ: 17 · publ.: 11 18 typ: 17 · publ.: 11 661 typ: 636 · publ.: 485

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 218 i 248 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.