📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W LUBLINIE (Lublin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 89,9%
🏆 Najlepszy rok 91,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 88,5% 2023
👥 Zdających łącznie 763

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,2 pkt proc. względem 2025 r. (90,5% → 89,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 563. na 591. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (89,9%).

591. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 87,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 159 - 88,5% Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 98% 100% 15 typ: 15 · publ.: 10 15 typ: 15 · publ.: 10 632 typ: 632 · publ.: 465
2024 188 - 91,2% Me: 93% · σ: 9,6% · Mo: 100% 100% 12 typ: 11 · publ.: 7 12 typ: 11 · publ.: 7 431 typ: 407 · publ.: 290
2025 190 - 90,5% Me: 97% · σ: 13,4% · Mo: 100% 100% 11 typ: 11 · publ.: 7 11 typ: 11 · publ.: 7 563 typ: 544 · publ.: 393
2026 226 - 89,2% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 98% 100% 13 typ: 13 · publ.: 10 13 typ: 13 · publ.: 10 591 typ: 571 · publ.: 430

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 190 i 226 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.