📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HETMANA JANA ZAMOYSKIEGO W LUBLINIE (Lublin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 94,6%
🏆 Najlepszy rok 95,7% 2023
📉 Najsłabszy rok 93,6% 2026
👥 Zdających łącznie 704

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,1 pkt proc. względem 2025 r. (94,8% → 93,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 256. na 226. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (94,6%).

226. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 95,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 180 - 95,7% Me: 98% · σ: 5,8% · Mo: 100% 100% 5 typ: 5 · publ.: 3 5 typ: 5 · publ.: 3 170 typ: 170 · publ.: 119
2024 159 - 94,5% Me: 98% · σ: 8,6% · Mo: 98% 100% 5 typ: 4 · publ.: 2 5 typ: 4 · publ.: 2 223 typ: 215 · publ.: 143
2025 176 - 94,8% Me: 97% · σ: 9,1% · Mo: 100% 100% 6 typ: 6 · publ.: 4 6 typ: 6 · publ.: 4 256 typ: 252 · publ.: 177
2026 189 - 93,6% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 97% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 226 typ: 220 · publ.: 164

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 176 i 189 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.