📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W STALOWEJ WOLI (Stalowa Wola) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 86,3%
🏆 Najlepszy rok 87,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 85,6% 2025
👥 Zdających łącznie 829

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,4 pkt proc. względem 2025 r. (85,6% → 86,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 997. na 881. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (86,3%).

881. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 80,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 69,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 202 - 86,7% Me: 94% · σ: 16,3% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 752 typ: 752 · publ.: 560
2024 182 - 87,2% Me: 93% · σ: 14,0% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 753 typ: 691 · publ.: 518
2025 174 - 85,6% Me: 93% · σ: 17,9% · Mo: 98% 99,4% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 997 typ: 919 · publ.: 690
2026 271 - 86,0% Me: 92% · σ: 16,9% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 881 typ: 830 · publ.: 634

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 174 i 271 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.