📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO (Częstochowa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 91,3%
🏆 Najlepszy rok 93,1% 2023
📉 Najsłabszy rok 90,2% 2025
👥 Zdających łącznie 596

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,3 pkt proc. względem 2025 r. (90,2% → 90,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 582. na 480. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (91,3%).

480. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 89,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 71,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 134 - 93,1% Me: 97% · σ: 10,0% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 334 typ: 334 · publ.: 238
2024 138 - 91,2% Me: 97% · σ: 11,7% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 434 typ: 410 · publ.: 293
2025 142 - 90,2% Me: 97% · σ: 13,7% · Mo: 100% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 582 typ: 561 · publ.: 408
2026 182 - 90,5% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 98% 99,5% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 480 typ: 464 · publ.: 349

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 142 i 182 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.