📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ROPCZYCACH (Ropczyce) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 82,2%
🏆 Najlepszy rok 83,4% 2023
📉 Najsłabszy rok 80,4% 2025
👥 Zdających łącznie 497

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,7 pkt proc. względem 2025 r. (80,4% → 82,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1437. na 1240. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (82,2%).

1240. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 72,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 59,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 22,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 113 - 83,4% Me: 92% · σ: 19,9% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 951 typ: 951 · publ.: 724
2024 110 - 82,8% Me: 92% · σ: 20,4% · Mo: 100% 98,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1149 typ: 1010 · publ.: 776
2025 132 - 80,4% Me: 90% · σ: 22,3% · Mo: 100% 97,0% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1437 typ: 1257 · publ.: 942
2026 142 - 82,0% Me: 90% · σ: 18,8% · Mo: 98% 98,6% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1240 typ: 1124 · publ.: 859

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 132 i 142 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.