📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO (Żyrardów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 91,3%
🏆 Najlepszy rok 92,5% 2023
📉 Najsłabszy rok 89,9% 2024
👥 Zdających łącznie 559

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,7 pkt proc. względem 2025 r. (90,5% → 92,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 558. na 331. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (91,3%).

331. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 67,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 25,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 121 - 92,5% Me: 97% · σ: 12,3% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 375 typ: 375 · publ.: 271
2024 148 - 89,9% Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 530 typ: 499 · publ.: 363
2025 139 - 90,5% Me: 97% · σ: 13,9% · Mo: 98% 99,3% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 558 typ: 539 · publ.: 390
2026 151 - 92,2% Me: 95% · σ: 8,8% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 331 typ: 321 · publ.: 237

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 139 i 151 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.