📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE (Chorzów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 82,0%
🏆 Najlepszy rok 84,6% 2024
📉 Najsłabszy rok 76,6% 2023
👥 Zdających łącznie 341

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,5 pkt proc. względem 2025 r. (84,1% → 82,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1103. na 1184. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,7 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (82,0%).

1184. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 74,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 75,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 96 - 76,6% Me: 87% · σ: 22,4% · Mo: 90% 96,8% 5 typ: 5 · publ.: 5 5 typ: 5 · publ.: 5 1330 typ: 1330 · publ.: 1036
2024 71 - 84,6% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 93% 100% 6 typ: 5 · publ.: 5 6 typ: 5 · publ.: 5 981 typ: 880 · publ.: 671
2025 63 - 84,1% Me: 90% · σ: 19,2% · Mo: 92% 96,8% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 1103 typ: 1006 · publ.: 751
2026 111 - 82,7% Me: 90% · σ: 17,5% · Mo: 90% 98,2% 6 typ: 5 · publ.: 5 6 typ: 5 · publ.: 5 1184 typ: 1082 · publ.: 824

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 63 i 111 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.