📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: CLXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CZESŁAWA NIEMENA (Warszawa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 90,4%
🏆 Najlepszy rok 93,2% 2023
📉 Najsłabszy rok 87,9% 2024
👥 Zdających łącznie 299

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,7 pkt proc. względem 2025 r. (90,0% → 90,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 597. na 461. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (90,4%).

461. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 89,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 84,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 6,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 63 - 93,2% Me: 95% · σ: 8,4% · Mo: 100% 100% 89 typ: 89 · publ.: 61 89 typ: 89 · publ.: 61 327 typ: 327 · publ.: 235
2024 48 - 87,9% Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 98% 100% 123 typ: 115 · publ.: 76 123 typ: 115 · publ.: 76 697 typ: 646 · publ.: 479
2025 83 - 90,0% Me: 97% · σ: 15,6% · Mo: 98% 100% 124 typ: 120 · publ.: 77 124 typ: 120 · publ.: 77 597 typ: 575 · publ.: 418
2026 105 - 90,7% Me: 95% · σ: 12,0% · Mo: 97% 100% 107 typ: 102 · publ.: 63 107 typ: 102 · publ.: 63 461 typ: 447 · publ.: 337

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 83 i 105 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.