📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: XCII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI (Warszawa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 74,1%
🏆 Najlepszy rok 79,1% 2025
📉 Najsłabszy rok 70,8% 2023
👥 Zdających łącznie 209

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,6 pkt proc. względem 2025 r. (79,1% → 73,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1539. na 2127. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (74,1%).

2127. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 53,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 1,5 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 84,3%, czyli wynik szkoły jest niższy o 10,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 54 - 70,8% Me: 76% · σ: 22,2% · Mo: 98% 100% 165 typ: 165 · publ.: 104 165 typ: 165 · publ.: 104 1596 typ: 1596 · publ.: 1257
2024 35 - 73,2% Me: 78% · σ: 22,7% · Mo: 90% 100% 203 typ: 170 · publ.: 107 203 typ: 170 · publ.: 107 2186 typ: 1623 · publ.: 1256
2025 52 - 79,1% Me: 87,5% · σ: 21,7% · Mo: 98% 94,2% 182 typ: 164 · publ.: 99 182 typ: 164 · publ.: 99 1539 typ: 1317 · publ.: 993
2026 68 - 73,4% Me: 83% · σ: 22,5% · Mo: 95% 98,5% 208 typ: 182 · publ.: 107 208 typ: 182 · publ.: 107 2127 typ: 1660 · publ.: 1247

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 52 i 68 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.