📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (Kamienna Góra) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 78,3%
🏆 Najlepszy rok 81,6% 2026
📉 Najsłabszy rok 73,4% 2023
👥 Zdających łącznie 423

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,6 pkt proc. względem 2025 r. (80,0% → 81,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1468. na 1276. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (78,3%).

1276. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 72,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 69,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 83 - 73,4% Me: 80% · σ: 22,2% · Mo: 92% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1493 typ: 1493 · publ.: 1175
2024 103 - 78,2% Me: 82% · σ: 19,0% · Mo: 97% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1612 typ: 1328 · publ.: 1025
2025 108 - 80,0% Me: 88% · σ: 20,3% · Mo: 97% 98,1% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1468 typ: 1280 · publ.: 961
2026 129 - 81,6% Me: 88% · σ: 18,1% · Mo: 95% 98,4% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1276 typ: 1152 · publ.: 878

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 108 i 129 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.