📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH (Tarnowskie Góry) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 90,8%
🏆 Najlepszy rok 92,3% 2026
📉 Najsłabszy rok 88,2% 2024
👥 Zdających łącznie 684

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,7 pkt proc. względem 2025 r. (91,7% → 92,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 465. na 325. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,6 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (90,8%).

325. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 141 - 90,9% Me: 95% · σ: 11,6% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 476 typ: 476 · publ.: 345
2024 192 1 88,2% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 98% 100% 3 typ: 2 · publ.: 2 3 typ: 2 · publ.: 2 675 typ: 628 · publ.: 469
2025 179 - 91,7% Me: 95% · σ: 10,6% · Mo: 98% 100% 3 typ: 2 · publ.: 2 3 typ: 2 · publ.: 2 465 typ: 454 · publ.: 329
2026 172 - 92,3% Me: 95% · σ: 7,1% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 325 typ: 315 · publ.: 232

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 179 i 172 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.