📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (Rzeszów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 84,8%
🏆 Najlepszy rok 86,4% 2026
📉 Najsłabszy rok 81,9% 2024
👥 Zdających łącznie 1113

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,1 pkt proc. względem 2025 r. (85,3% → 86,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1019. na 846. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,6 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (84,8%).

846. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 81,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 248 - 85,6% Me: 92% · σ: 14,9% · Mo: 100% 100% 10 typ: 10 · publ.: 8 10 typ: 10 · publ.: 8 813 typ: 813 · publ.: 606
2024 257 - 81,9% Me: 88% · σ: 17,6% · Mo: 98% 100% 13 typ: 11 · publ.: 10 13 typ: 11 · publ.: 10 1244 typ: 1079 · publ.: 831
2025 263 - 85,3% Me: 92% · σ: 16,0% · Mo: 98% 99,6% 11 typ: 10 · publ.: 9 11 typ: 10 · publ.: 9 1019 typ: 940 · publ.: 710
2026 345 - 86,4% Me: 92% · σ: 14,6% · Mo: 97% 99,7% 11 typ: 11 · publ.: 8 11 typ: 11 · publ.: 8 846 typ: 798 · publ.: 610

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 263 i 345 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.