📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOMŻY (Łomża) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 91,5%
🏆 Najlepszy rok 91,8% 2025
📉 Najsłabszy rok 91,4% 2023
👥 Zdających łącznie 679

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,5 pkt proc. względem 2025 r. (91,8% → 91,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 446. na 404. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (91,5%).

404. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 91,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 65,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 25,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 171 - 91,4% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 444 typ: 444 · publ.: 324
2024 152 1 91,5% Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 410 typ: 388 · publ.: 272
2025 152 - 91,8% Me: 97% · σ: 11,9% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 446 typ: 437 · publ.: 315
2026 204 - 91,4% Me: 95% · σ: 10,7% · Mo: 98% 99,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 404 typ: 392 · publ.: 290

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 152 i 204 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.