📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA (Giżycko) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 80,0%
🏆 Najlepszy rok 84,3% 2023
📉 Najsłabszy rok 76,9% 2026
👥 Zdających łącznie 410

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,9 pkt proc. względem 2025 r. (79,8% → 76,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1476. na 1737. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (80,0%).

1737. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 62,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 2,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 62,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 67 - 84,3% Me: 92% · σ: 19,2% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 897 typ: 897 · publ.: 681
2024 97 - 78,9% Me: 85% · σ: 20,4% · Mo: 100% 99,0% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1538 typ: 1284 · publ.: 986
2025 108 - 79,8% Me: 92% · σ: 23,1% · Mo: 100% 98,1% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1476 typ: 1283 · publ.: 963
2026 138 - 76,9% Me: 86% · σ: 21,9% · Mo: 93% 99,3% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1737 typ: 1451 · publ.: 1098

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 108 i 138 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.