📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM (Ostrowiec Świętokrzyski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 84,3%
🏆 Najlepszy rok 86,5% 2024
📉 Najsłabszy rok 82,1% 2025
👥 Zdających łącznie 504

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,7 pkt proc. względem 2025 r. (82,1% → 82,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1285. na 1167. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (84,3%).

1167. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 74,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 119 - 85,8% Me: 90% · σ: 15,7% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 805 typ: 805 · publ.: 601
2024 111 1 86,5% Me: 93% · σ: 14,5% · Mo: 97% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 818 typ: 744 · publ.: 560
2025 106 - 82,1% Me: 90% · σ: 18,6% · Mo: 98% 98,1% 5 typ: 5 · publ.: 3 5 typ: 5 · publ.: 3 1285 typ: 1149 · publ.: 858
2026 168 - 82,8% Me: 90% · σ: 18,3% · Mo: 98% 100% 5 typ: 5 · publ.: 3 5 typ: 5 · publ.: 3 1167 typ: 1070 · publ.: 813

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 106 i 168 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.