📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.GEN. JÓZEFA BEMA (Ostrołęka) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 87,0%
🏆 Najlepszy rok 88,0% 2026
📉 Najsłabszy rok 86,3% 2024
👥 Zdających łącznie 755

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,1 pkt proc. względem 2025 r. (86,9% → 88,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 876. na 703. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (87,0%).

703. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 84,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 69,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 18,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 176 - 86,9% Me: 95% · σ: 17,4% · Mo: 100% 99,4% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 736 typ: 736 · publ.: 547
2024 197 - 86,3% Me: 93% · σ: 17,7% · Mo: 98% 99,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 836 typ: 759 · publ.: 573
2025 164 - 86,9% Me: 95% · σ: 17,8% · Mo: 100% 99,4% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 876 typ: 814 · publ.: 609
2026 218 - 88,0% Me: 93% · σ: 14,0% · Mo: 98% 99,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 703 typ: 673 · publ.: 515

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 164 i 218 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.