📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RADZYNIU PODLASKIM (Radzyń Podlaski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 82,2%
🏆 Najlepszy rok 83,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 81,0% 2026
👥 Zdających łącznie 613

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,9 pkt proc. względem 2025 r. (82,9% → 81,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1218. na 1338. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (82,2%).

1338. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 70,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 6,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 59,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 21,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 153 - 81,3% Me: 90% · σ: 20,6% · Mo: 100% 98,0% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1078 typ: 1078 · publ.: 830
2024 154 - 83,8% Me: 92% · σ: 17,7% · Mo: 100% 99,4% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1048 typ: 931 · publ.: 711
2025 126 - 82,9% Me: 89% · σ: 17,7% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1218 typ: 1100 · publ.: 822
2026 180 - 81,0% Me: 90% · σ: 21,8% · Mo: 98% 96,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 1338 typ: 1192 · publ.: 909

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 126 i 180 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.