📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MŁAWIE (Mława) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 84,4%
🏆 Najlepszy rok 88,5% 2026
📉 Najsłabszy rok 80,0% 2024
👥 Zdających łącznie 480

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,4 pkt proc. względem 2025 r. (87,1% → 88,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 853. na 655. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (84,4%).

655. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 85,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 13,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 107 - 81,8% Me: 90% · σ: 19,2% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 1052 typ: 1052 · publ.: 806
2024 113 - 80,0% Me: 88% · σ: 21,2% · Mo: 97% 99,1% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 1440 typ: 1220 · publ.: 939
2025 114 - 87,1% Me: 93% · σ: 16,3% · Mo: 98% 98,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 853 typ: 794 · publ.: 591
2026 146 - 88,5% Me: 93% · σ: 13,0% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 655 typ: 630 · publ.: 479

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 114 i 146 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.