📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PRZEMYSŁA II (Poznań) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 87,6%
🏆 Najlepszy rok 90,1% 2026
📉 Najsłabszy rok 86,4% 2023
👥 Zdających łącznie 518

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,9 pkt proc. względem 2025 r. (87,2% → 90,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 845. na 515. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (87,6%).

515. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 88,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 78,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 11,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 114 - 86,4% Me: 92% · σ: 15,6% · Mo: 97% 99,1% 34 typ: 34 · publ.: 29 34 typ: 34 · publ.: 29 765 typ: 765 · publ.: 570
2024 112 - 86,7% Me: 92% · σ: 14,0% · Mo: 97% 100% 37 typ: 33 · publ.: 28 37 typ: 33 · publ.: 28 794 typ: 723 · publ.: 544
2025 123 - 87,2% Me: 93% · σ: 13,5% · Mo: 98% 100% 35 typ: 33 · publ.: 25 35 typ: 33 · publ.: 25 845 typ: 788 · publ.: 585
2026 169 - 90,1% Me: 93% · σ: 9,8% · Mo: 97% 100% 28 typ: 27 · publ.: 23 28 typ: 27 · publ.: 23 515 typ: 498 · publ.: 375

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 123 i 169 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.