📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE (Lubin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 92,4%
🏆 Najlepszy rok 94,0% 2023
📉 Najsłabszy rok 91,0% 2024
👥 Zdających łącznie 766

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,8 pkt proc. względem 2025 r. (92,8% → 92,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 381. na 353. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (92,4%).

353. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 66,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 25,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 164 - 94,0% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 283 typ: 283 · publ.: 201
2024 181 - 91,0% Me: 95% · σ: 11,1% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 443 typ: 418 · publ.: 298
2025 189 - 92,8% Me: 97% · σ: 9,6% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 381 typ: 374 · publ.: 265
2026 232 - 92,0% Me: 95% · σ: 9,0% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 353 typ: 343 · publ.: 257

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 189 i 232 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.