📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HARCERZY OBROŃCÓW KATOWICE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH (Katowice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,0%
🏆 Najlepszy rok 88,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 83,0% 2023
👥 Zdających łącznie 347

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,4 pkt proc. względem 2025 r. (83,4% → 84,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1166. na 968. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,0%).

968. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 78,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 77,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 48 - 83,0% Me: 92% · σ: 18,6% · Mo: 95% 97,9% 13 typ: 13 · publ.: 9 13 typ: 13 · publ.: 9 971 typ: 971 · publ.: 743
2024 70 - 88,8% Me: 95% · σ: 13,9% · Mo: 100% 100% 13 typ: 12 · publ.: 8 13 typ: 12 · publ.: 8 619 typ: 579 · publ.: 428
2025 99 - 83,4% Me: 93% · σ: 21,3% · Mo: 100% 97,0% 19 typ: 15 · publ.: 10 19 typ: 15 · publ.: 10 1166 typ: 1060 · publ.: 794
2026 130 - 84,8% Me: 90% · σ: 14,4% · Mo: 97% 100% 14 typ: 12 · publ.: 8 14 typ: 12 · publ.: 8 968 typ: 901 · publ.: 687

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 99 i 130 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.