📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W OLKUSZU (Olkusz) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 86,0%
🏆 Najlepszy rok 87,3% 2026
📉 Najsłabszy rok 83,9% 2023
👥 Zdających łącznie 838

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,8 pkt proc. względem 2025 r. (86,5% → 87,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 919. na 769. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,3 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (86,0%).

769. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 83,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 12,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 72,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 190 - 83,9% Me: 90% · σ: 16,2% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 924 typ: 924 · publ.: 703
2024 194 - 86,2% Me: 93% · σ: 16,3% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 847 typ: 769 · publ.: 582
2025 188 - 86,5% Me: 93% · σ: 16,5% · Mo: 98% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 919 typ: 853 · publ.: 641
2026 266 - 87,3% Me: 93% · σ: 15,5% · Mo: 97% 99,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 769 typ: 730 · publ.: 557

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 188 i 266 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.