📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU (Puck) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 89,4%
🏆 Najlepszy rok 90,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 86,9% 2023
👥 Zdających łącznie 472

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,2 pkt proc. względem 2025 r. (89,8% → 90,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 615. na 525. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,6 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (89,4%).

525. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 88,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 82,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 133 - 86,9% Me: 92% · σ: 15,7% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 1 2 typ: 2 · publ.: 1 738 typ: 738 · publ.: 548
2024 101 - 90,8% Me: 97% · σ: 12,7% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 459 typ: 434 · publ.: 311
2025 88 - 89,8% Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 98% 100% 3 typ: 2 · publ.: 1 3 typ: 2 · publ.: 1 615 typ: 591 · publ.: 432
2026 150 - 90,0% Me: 95% · σ: 12,2% · Mo: 97% 100% 3 typ: 2 · publ.: 1 3 typ: 2 · publ.: 1 525 typ: 508 · publ.: 382

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 88 i 150 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.