📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 2 (Lubliniec) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 80,7%
🏆 Najlepszy rok 81,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 80,1% 2025
👥 Zdających łącznie 296

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,7 pkt proc. względem 2025 r. (80,1% → 80,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1458. na 1356. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (80,7%).

1356. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 70,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 73,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 86 - 81,2% Me: 89% · σ: 19,2% · Mo: 93% 98,8% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 1309 typ: 182 · publ.: 165
2025 100 - 80,1% Me: 92% · σ: 23,7% · Mo: 98% 98% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 1458 typ: 186 · publ.: 165
2026 110 - 80,8% Me: 88% · σ: 19,1% · Mo: 97% 99,1% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 1356 typ: 151 · publ.: 131

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 100 i 110 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.