📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W ŻORACH (Żory) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 91,2%
🏆 Najlepszy rok 92,2% 2026
📉 Najsłabszy rok 90,0% 2024
👥 Zdających łącznie 559

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,3 pkt proc. względem 2025 r. (92,0% → 92,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 437. na 333. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (91,2%).

333. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 76,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 125 - 90,6% Me: 95% · σ: 11,7% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 486 typ: 486 · publ.: 353
2024 118 - 90,0% Me: 95% · σ: 12,7% · Mo: 97% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 522 typ: 491 · publ.: 355
2025 144 - 92,0% Me: 97% · σ: 10,8% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 437 typ: 429 · publ.: 310
2026 172 - 92,2% Me: 93% · σ: 7,1% · Mo: 93% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 333 typ: 323 · publ.: 239

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 144 i 172 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.