Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Kraków”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)” dla 74 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 44,0%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 33,3% do 62,6%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 18 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 23 | 79% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 75% | 30 | 1 | |
| 2 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 9 | 78% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 77% | 33 | 2 | |
| 3 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 24 | 77,3% Me: 80% · σ: 15,3% · Mo: 92% | 39 | 3 | |
| 4 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 47 | 75,6% Me: 80% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 51 | 4 | |
| 5 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 36 | 75,5% Me: 79% · σ: 15,9% · Mo: 82% | 52 | 5 | |
| 6 | VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Kraków (Małopolskie) | 17 | 74,7% Me: 73% · σ: 9,6% · Mo: 70% | 58 | 6 | |
| 7 | III SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 20 | 74,1% Me: 76% · σ: 13,4% · Mo: 57% | 65 | 7 | |
| 8 | VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 15 | 74% Me: 75% · σ: 11,2% · Mo: 67% | 67 | 8 | |
| 9 | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 54 | 73,3% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 80% | 73 | 9 | |
| 10 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 26 | 72,0% Me: 73% · σ: 14,5% · Mo: 73% | 88 | 10 | |
| 11 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR AUGUSTIANEK IM. ŚW. RITY W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 10 | 70,6% Me: 72,5% · σ: 7,9% · Mo: 70% | 100 | 11 | |
| 12 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII NAŁKOWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 59 | 69,2% Me: 72% · σ: 15,8% · Mo: 73% | 127 | 12 | |
| 13 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA WRÓBLEWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 32 | 69% Me: 71% · σ: 14,2% · Mo: 63% | 132 | 13 | |
| 14 | XLII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 17 | 66,4% Me: 70% · σ: 17,6% · Mo: 82% | 173 | 14 | |
| 15 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 66,3% Me: 69% · σ: 13,5% · Mo: - | 175 | 15 | |
| 16 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO | Kraków (Małopolskie) | 19 | 65,4% Me: 65% · σ: 15,6% · Mo: 53% | 192 | 16 | |
| 17 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 54 | 65,2% Me: 69% · σ: 15,9% · Mo: 70% | 195 | 17 | |
| 18 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 27 | 64,6% Me: 67% · σ: 17,6% · Mo: 60% | 202 | 18 | |
| 19 | XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 18 | 64,3% Me: 66% · σ: 17,5% · Mo: 67% | 206 | 19 | |
| 20 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁEM DWUJĘZYCZNYM IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO TSSP | Kraków (Małopolskie) | 7 | 62,6% Me: 60% · σ: 17,8% · Mo: 40% | 234 | 20 | |
| 21 | KOSTKA PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE JEZUITÓW IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI | Kraków (Małopolskie) | 36 | 62,1% Me: 61,5% · σ: 16,2% · Mo: 58% | 243 | 21 | |
| 22 | XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEOPOLDA STAFFA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 39 | 61,3% Me: 63% · σ: 16,6% · Mo: 50% | 261 | 22 | |
| 23 | XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 20 | 61,0% Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 37% | 271 | 23 | |
| 24 | XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 62 | 60,9% Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 53% | 274 | 24 | |
| 25 | XXVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA BEDNARSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 44 | 56,5% Me: 57% · σ: 14,9% · Mo: 58% | 390 | 25 | |
| 26 | XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII DĄBROWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 54 | 56,0% Me: 59% · σ: 21,1% · Mo: 28% | 407 | 26 | |
| 27 | PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 13 | 55,6% Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 47% | 417 | 27 | |
| 28 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR PREZENTEK W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 7 | 51,4% Me: 45% · σ: 18,6% · Mo: - | 557 | 28 | |
| 29 | XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. PILOTA STANISŁAWA SKARŻYŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 29 | 50,4% Me: 56% · σ: 16,4% · Mo: 62% | 593 | 29 | |
| 30 | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DR. HENRYKA JORDANA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 74 | 50,2% Me: 50% · σ: 16,7% · Mo: 40% | 599 | 30 | |
| 31 | V PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI | Kraków (Małopolskie) | 19 | 50,2% Me: 45% · σ: 21,3% · Mo: 35% | 602 | 31 | |
| 32 | XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROFESORA AKADEMII KRAKOWSKIEJ ŚW. JANA KANTEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 32 | 48,9% Me: 48% · σ: 18,8% · Mo: 23% | 640 | 32 | |
| 33 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 32 | 46,8% Me: 47% · σ: 14,0% · Mo: 35% | 719 | 33 | |
| 34 | TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 46,5% Me: 44,5% · σ: 12,8% · Mo: - | 730 | 34 | |
| 35 | XLI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 22 | 45,5% Me: 41,5% · σ: 16,5% · Mo: 38% | 777 | 35 | |
| 36 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. X. B. W. IGNACEGO KRASICKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 11 | 45% Me: 37% · σ: 19,8% · Mo: 33% | 804 | 36 | |
| 37 | XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MŁODEJ POLSKI W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 24 | 44,5% Me: 35% · σ: 17,6% · Mo: 33% | 831 | 37 | |
| 38 | XXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 47 | 43,6% Me: 43% · σ: 17,9% · Mo: 32% | 866 | 38 | |
| 39 | IV PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLÓW POLSKICH W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 43,2% Me: 44,5% · σ: 22,1% · Mo: - | 890 | 39 | |
| 40 | KATOLICKIE LICEUM MONTESSORI IM. SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA | Kraków (Małopolskie) | 8 | 42,2% Me: 42,5% · σ: 24,5% · Mo: - | 929 | 40 | |
| 41 | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "EMMANUEL" | Kraków (Małopolskie) | 12 | 42% Me: 33% · σ: 27,0% · Mo: 10% | 940 | 41 | |
| 41 | XLIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII CHRZANOWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 18 | 42% Me: 41% · σ: 13,5% · Mo: 40% | 940 | 41 | |
| 43 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 40,6% Me: 39,5% · σ: 11,2% · Mo: 32% | 1008 | 43 | |
| 44 | TECHNIKUM GASTRONOMICZNE NR 11 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 13 | 40,1% Me: 38% · σ: 14,2% · Mo: 38% | 1034 | 44 | |
| 45 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 19 | 39,7% Me: 35% · σ: 14,9% · Mo: 33% | 1061 | 45 | |
| 46 | PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. FRYDERYKA CHOPINA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 38,6% Me: 38,5% · σ: 23,5% · Mo: 52% | 1117 | 46 | |
| 47 | TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 37,8% Me: 38% · σ: 11,6% · Mo: - | 1168 | 47 | |
| 48 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 37,8% Me: 35,5% · σ: 14,5% · Mo: 32% | 1177 | 48 | |
| 49 | TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 7 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 37,2% Me: 36,5% · σ: 18,4% · Mo: - | 1201 | 49 | |
| 50 | TECHNIKUM BUDOWLANE NR 1 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 36,8% Me: 34,5% · σ: 23,0% · Mo: 42% | 1233 | 50 | |
| 51 | I PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA J. PIŁSUDSKIEGO | Kraków (Małopolskie) | 6 | 36,3% Me: 37,5% · σ: 11,3% · Mo: - | 1254 | 51 | |
| 52 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR SALEZJANEK IM. ŚWIĘTEGO DOMINIKA SAVIO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 22 | 36,3% Me: 36% · σ: 16,3% · Mo: 18% | 1259 | 52 | |
| 53 | TECHNIKUM KOMUNIKACYJNE NR 25 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 10 | 35,1% Me: 31% · σ: 18,6% · Mo: - | 1338 | 53 | |
| 54 | TECHNIKUM POLIGRAFICZNO-MEDIALNE NR 20 IM. ZENONA KLEMENSIEWICZA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 34,9% Me: 31,5% · σ: 15,4% · Mo: 30% | 1354 | 54 | |
| 55 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 33,6% Me: 29,5% · σ: 17,1% · Mo: 23% | 1449 | 55 | |
| 56 | TECHNIKUM GEODEZJI I KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA NR 12 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 30 | 33,3% Me: 25% · σ: 20,1% · Mo: 25% | 1475 | 56 | |
| 57 | TECHNIKUM PRZEDSIĘBIORSTWA BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO "CHEMOBUDOWA-KRAKÓW" S.A. | Kraków (Małopolskie) | 6 | 32,2% Me: 31% · σ: 13,4% · Mo: - | 1566 | 57 | |
| 58 | TECHNIKUM MECHANICZNE NR 30 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 10 | 30,1% Me: 24,5% · σ: 17,0% · Mo: 18% | 1745 | 58 | |
| 59 | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 72 | 29,8% Me: 27,5% · σ: 12,9% · Mo: 23% | 1772 | 59 | |
| 60 | SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARCINA GORTATA | Kraków (Małopolskie) | 16 | 29,4% Me: 28% · σ: 16,5% · Mo: 17% | 1795 | 60 | |
| 61 | TECHNIKUM MECHANICZNE NR 17 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 29,4% Me: 29,5% · σ: 9,4% · Mo: 27% | 1800 | 61 | |
| 62 | TECHNIKUM NR 16 IM. KS. DR. JANA KACZKOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 28,8% Me: 22% · σ: 13,8% · Mo: 15% | 1855 | 62 | |
| 63 | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE NR 5 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 22 | 28,4% Me: 24,5% · σ: 14,7% · Mo: 43% | 1902 | 63 | |
| 64 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 5 | 26,8% Me: 28% · σ: 10,9% · Mo: - | 2068 | 64 | |
| 65 | XXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA BRONISŁAWA DUCHA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 25,8% Me: 23,5% · σ: 9,5% · Mo: - | 2165 | 65 | |
| 66 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 11 | 25,6% Me: 23% · σ: 17,0% · Mo: 13% | 2186 | 66 | |
| 67 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE HUTY IM. TADEUSZA SENDZIMIRA | Kraków (Małopolskie) | 25 | 25,5% Me: 22% · σ: 13,5% · Mo: 32% | 2212 | 67 | |
| 68 | TECHNIKUM ELEKTRYCZNE NR 8 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 11 | 25,4% Me: 27% · σ: 14,3% · Mo: 33% | 2219 | 68 | |
| 69 | XXX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA - ADAMA CHMIELOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 29 | 24,7% Me: 20% · σ: 16,7% · Mo: 7% | 2284 | 69 | |
| 70 | PUBLICZNE TECHNIKUM RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI | Kraków (Małopolskie) | 20 | 23,2% Me: 23% · σ: 8,9% · Mo: 17% | 2428 | 70 | |
| 71 | XXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 39 | 22,3% Me: 20% · σ: 10,6% · Mo: 20% | 2500 | 71 | |
| 72 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY SPORTOWEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. GENERAŁA BERNARDA MONDA | Kraków (Małopolskie) | 22 | 20,5% Me: 17% · σ: 8,8% · Mo: 17% | 2630 | 72 | |
| 73 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" | Kraków (Małopolskie) | 6 | 19,5% Me: 18,5% · σ: 9,5% · Mo: - | 2700 | 73 | |
| 74 | TECHNIKUM INŻYNIERII ŚRODOWISKA NR 13 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 17 | 15,4% Me: 13% · σ: 5,6% · Mo: 13% | 2899 | 74 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 74. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.