Sprawdź, które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)” w 2026 roku. Ranking obejmuje szkoły z opublikowanym średnim wynikiem i jest uporządkowany od najwyższego rezultatu.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Kraków”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)” dla 41 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 43,4%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 32,4% do 54,2%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 20 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 91 | 70,8% Me: 76% · σ: 18,4% · Mo: 77% | 32 | 1 | |
| 2 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 90 | 69,8% Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 87% | 37 | 2 | |
| 3 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 52 | 68,7% Me: 72% · σ: 17,8% · Mo: 72% | 45 | 3 | |
| 4 | VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Kraków (Małopolskie) | 14 | 66,7% Me: 67% · σ: 12,8% · Mo: 65% | 60 | 4 | |
| 5 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 76 | 62,2% Me: 68% · σ: 22,4% · Mo: 83% | 98 | 5 | |
| 6 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 37 | 57,7% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 40% | 150 | 6 | |
| 7 | VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 20 | 56,8% Me: 57,5% · σ: 27,5% · Mo: 53% | 161 | 7 | |
| 8 | KOSTKA PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE JEZUITÓW IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI | Kraków (Małopolskie) | 6 | 56,3% Me: 51,5% · σ: 29,3% · Mo: - | 167 | 8 | |
| 9 | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 36 | 56,0% Me: 57% · σ: 19,1% · Mo: 32% | 172 | 9 | |
| 10 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 34 | 54,9% Me: 56,5% · σ: 16,5% · Mo: 40% | 187 | 10 | |
| 11 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII NAŁKOWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 42 | 54,2% Me: 53% · σ: 20,5% · Mo: 43% | 199 | 11 | |
| 12 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO | Kraków (Małopolskie) | 27 | 53,7% Me: 58% · σ: 21,6% · Mo: 62% | 204 | 12 | |
| 13 | PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 43 | 53,5% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 37% | 214 | 13 | |
| 14 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 37 | 52,3% Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: 63% | 234 | 14 | |
| 15 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 41 | 51,0% Me: 55% · σ: 25,3% · Mo: 58% | 249 | 15 | |
| 16 | XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII DĄBROWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 19 | 49,3% Me: 52% · σ: 22,0% · Mo: 22% | 286 | 16 | |
| 17 | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DR. HENRYKA JORDANA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 48,3% Me: 46% · σ: 19,1% · Mo: - | 303 | 17 | |
| 18 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA WRÓBLEWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 21 | 47,9% Me: 45% · σ: 23,7% · Mo: 53% | 313 | 18 | |
| 19 | XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 23 | 47,1% Me: 45% · σ: 18,2% · Mo: 28% | 329 | 19 | |
| 20 | XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 18 | 47,1% Me: 47% · σ: 21,3% · Mo: 37% | 334 | 20 | |
| 21 | III SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 25 | 43,4% Me: 37% · σ: 24,1% · Mo: 72% | 421 | 21 | |
| 22 | XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEOPOLDA STAFFA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 24 | 42,7% Me: 44% · σ: 16,4% · Mo: 45% | 438 | 22 | |
| 23 | XXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 39 | 40,0% Me: 43% · σ: 23,4% · Mo: 52% | 517 | 23 | |
| 24 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁEM DWUJĘZYCZNYM IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO TSSP | Kraków (Małopolskie) | 7 | 39,4% Me: 25% · σ: 25,1% · Mo: - | 533 | 24 | |
| 25 | XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 27 | 38,0% Me: 32% · σ: 19,9% · Mo: 18% | 575 | 25 | |
| 26 | TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 35 | 37,7% Me: 40% · σ: 17,3% · Mo: 43% | 581 | 26 | |
| 27 | IV PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLÓW POLSKICH W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 37,2% Me: 41% · σ: 15,3% · Mo: - | 596 | 27 | |
| 28 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR AUGUSTIANEK IM. ŚW. RITY W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 35,2% Me: 37% · σ: 16,7% · Mo: 37% | 647 | 28 | |
| 29 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 19 | 34,7% Me: 25% · σ: 22,7% · Mo: 12% | 668 | 29 | |
| 30 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR PREZENTEK W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 13 | 32,6% Me: 30% · σ: 18,6% · Mo: 30% | 711 | 30 | |
| 31 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 14 | 32,4% Me: 25% · σ: 22,6% · Mo: 13% | 716 | 31 | |
| 32 | XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROFESORA AKADEMII KRAKOWSKIEJ ŚW. JANA KANTEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 7 | 32,3% Me: 28% · σ: 27,3% · Mo: - | 719 | 32 | |
| 33 | KATOLICKIE LICEUM MONTESSORI IM. SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA | Kraków (Małopolskie) | 9 | 30,3% Me: 18% · σ: 25,4% · Mo: 8% | 765 | 33 | |
| 34 | XXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 13 | 25,3% Me: 25% · σ: 17,0% · Mo: 10% | 884 | 34 | |
| 35 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 22,4% Me: 20% · σ: 10,1% · Mo: 12% | 962 | 35 | |
| 36 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 14 | 21,8% Me: 19% · σ: 12,4% · Mo: 10% | 979 | 36 | |
| 37 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR SALEZJANEK IM. ŚWIĘTEGO DOMINIKA SAVIO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 16 | 21,4% Me: 19% · σ: 17,4% · Mo: 5% | 988 | 37 | |
| 38 | XLI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 23 | 21,2% Me: 18% · σ: 16,3% · Mo: 10% | 993 | 38 | |
| 39 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. X. B. W. IGNACEGO KRASICKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 7 | 16,7% Me: 10% · σ: 12,2% · Mo: 5% | 1082 | 39 | |
| 40 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA | Kraków (Małopolskie) | 6 | 15,5% Me: 11,5% · σ: 10,8% · Mo: 30% | 1108 | 40 | |
| 41 | V PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI | Kraków (Małopolskie) | 8 | 9,4% Me: 7,5% · σ: 7,1% · Mo: 5% | 1198 | 41 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 91. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.