📈 Historia wyników: chemia poziom rozszerzony (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA (Wałbrzych) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 62,1%
🏆 Najlepszy rok 73,2% 2023
📉 Najsłabszy rok 54,0% 2024
👥 Zdających łącznie 111

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 6,0 pkt proc. względem 2025 r. (63,7% → 57,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 74. na 149. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (62,1%).

149. miejsce na 1276 szkół — wynik lepszy niż 88,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 19,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (37,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 37,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 27 - 73,2% Me: 80% · σ: 18,6% · Mo: 83% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 37 typ: 37 · publ.: 29
2024 31 - 54,0% Me: 55% · σ: 18,6% · Mo: 55% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 133 typ: 133 · publ.: 111
2025 27 - 63,7% Me: 70% · σ: 21,8% · Mo: 60% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 74 typ: 74 · publ.: 62
2026 26 - 57,7% Me: 60% · σ: 22,1% · Mo: 40% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 149 typ: 149 · publ.: 129

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 6,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 27 i 26 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.