📈 Historia wyników: chemia poziom rozszerzony (M)

Szkoła: XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII PIOTROWICZOWEJ (Łódź) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 42,0%
🏆 Najlepszy rok 50,1% 2023
📉 Najsłabszy rok 26,9% 2024
👥 Zdających łącznie 71

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,2 pkt proc. względem 2025 r. (45,4% → 45,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 365. na 367. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,6 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (42,0%).

367. miejsce na 1276 szkół — wynik lepszy niż 71,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (37,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 37,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 7,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 18 - 50,1% Me: 53,5% · σ: 27,1% · Mo: 13% - 10 typ: 10 · publ.: 10 10 typ: 10 · publ.: 10 307 typ: 307 · publ.: 263
2024 20 - 26,9% Me: 23,5% · σ: 17,2% · Mo: 12% - 19 typ: 19 · publ.: 19 19 typ: 19 · publ.: 19 655 typ: 640 · publ.: 585
2025 12 - 45,4% Me: 38,5% · σ: 20,7% · Mo: - - 13 typ: 13 · publ.: 12 13 typ: 13 · publ.: 12 365 typ: 361 · publ.: 320
2026 21 - 45,6% Me: 45% · σ: 16,1% · Mo: 28% - 11 typ: 11 · publ.: 10 11 typ: 11 · publ.: 10 367 typ: 365 · publ.: 319

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 12 i 21 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.