Szukasz szkoły z wysokimi wynikami z przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”? Sprawdź ranking oraz statystyki, w tym medianę, odchylenie standardowe i pozycję szkoły w gminie.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Tarnów”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)” dla 27 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 27,4%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 19,6% do 47,2%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 18 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 46 | 62,1% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 72% | 166 | 1 | |
| 2 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 90 | 56,6% Me: 58% · σ: 18,8% · Mo: 73% | 279 | 1 | |
| 3 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 114 | 55,6% Me: 60% · σ: 21,6% · Mo: 62% | 299 | 2 | |
| 4 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 54 | 54% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 40% | 342 | 3 | |
| 5 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 42 | 53,4% Me: 53,5% · σ: 17,4% · Mo: 33% | 365 | 4 | |
| 6 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 42 | 50,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 30% | 475 | 2 | |
| 7 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W TARNOWIE PODGÓRNYM | Tarnowo Podgórne (Wielkopolskie) | 21 | 48,2% Me: 45% · σ: 15,4% · Mo: 38% | 528 | 1 | |
| 8 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO ZKS UNIA TARNÓW | Tarnów (Małopolskie) | 6 | 47,2% Me: 46,5% · σ: 13,4% · Mo: - | 577 | 5 | |
| 9 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SALEZJAŃSKIM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 15 | 46,5% Me: 55% · σ: 18,7% · Mo: 20% | 608 | 3 | |
| 10 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 51 | 43,1% Me: 45% · σ: 13,8% · Mo: 27% | 719 | 6 | |
| 11 | TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.IGNACEGO MOŚCICKIEGO W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 17 | 32,9% Me: 28% · σ: 17,9% · Mo: 13% | 1122 | 7 | |
| 12 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ | Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) | 58 | 32,2% Me: 28% · σ: 16,7% · Mo: 25% | 1143 | 1 | |
| 13 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 32 | 28,2% Me: 24% · σ: 16,2% · Mo: 15% | 1341 | 8 | |
| 14 | TECHNIKUM NR 1 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 65 | 27,4% Me: 23% · σ: 14,4% · Mo: 22% | 1378 | 4 | |
| 15 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 15 | 26,1% Me: 20% · σ: 13,1% · Mo: 18% | 1463 | 9 | |
| 16 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "U KONARSKIEGO' W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 6 | 26% Me: 17% · σ: 16,0% · Mo: 17% | 1466 | 10 | |
| 17 | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA KSIĘDZA PROFESORA JÓZEFA TISCHNERA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 19 | 25,8% Me: 22% · σ: 15,4% · Mo: 17% | 1479 | 11 | |
| 18 | TECHNIKUM NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH IM JANA SZCZEPANIKA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 14 | 25,5% Me: 20% · σ: 16,0% · Mo: 18% | 1497 | 12 | |
| 19 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH IM. JANA SZCZEPANIKA W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 27 | 25,3% Me: 18% · σ: 16,3% · Mo: 10% | 1513 | 13 | |
| 20 | TECHNIKUM NR 1 W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ | Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) | 5 | 19,8% Me: 20% · σ: 4,1% · Mo: 20% | 1847 | 2 | |
| 21 | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W TARNOWSKICH GÓRACH | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 5 | 19,6% Me: 18% · σ: 6,8% · Mo: - | 1856 | 5 | |
| 22 | XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE W TARNOWIE, | Tarnów (Małopolskie) | 13 | 18,7% Me: 15% · σ: 9,3% · Mo: 13% | 1928 | 14 | |
| 23 | TECHNIKUM NR 6 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 18 | 17,6% Me: 17% · σ: 7,2% · Mo: 10% | 2008 | 6 | |
| 24 | TECHNIKUM NR 7 | Tarnowskie Góry (Śląskie) | 6 | 16,8% Me: 15% · σ: 4,1% · Mo: 13% | 2068 | 7 | |
| 25 | TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-OGRODNICZYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 5 | 16,4% Me: 17% · σ: 7,0% · Mo: - | 2097 | 15 | |
| 26 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ | Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) | 5 | 14,4% Me: 15% · σ: 1,7% · Mo: 15% | 2233 | 3 | |
| 27 | TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-ZAWODOWYCH W TARNOWIE | Tarnów (Małopolskie) | 6 | 13,7% Me: 14% · σ: 4,7% · Mo: - | 2272 | 16 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 114. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.