Szukasz szkoły z wysokimi wynikami z przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”? Sprawdź ranking oraz statystyki, w tym medianę, odchylenie standardowe i pozycję szkoły w gminie.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Kraków”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)” dla 68 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 40,3%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 24,8% do 54,9%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 20 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 52 | 77,5% Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 88% | 11 | 1 | |
| 2 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 83 | 75,9% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 77% | 20 | 2 | |
| 3 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 84 | 70,8% Me: 73% · σ: 16,2% · Mo: 72% | 48 | 3 | |
| 4 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 84 | 68,8% Me: 72% · σ: 15,7% · Mo: 67% | 65 | 4 | |
| 5 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 56 | 67,5% Me: 70% · σ: 14,0% · Mo: 63% | 81 | 5 | |
| 6 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO | Kraków (Małopolskie) | 31 | 64,7% Me: 67% · σ: 18,0% · Mo: 77% | 127 | 6 | |
| 7 | VII PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 27 | 63,5% Me: 63% · σ: 15,0% · Mo: 55% | 140 | 7 | |
| 8 | KOSTKA PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE JEZUITÓW IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI | Kraków (Małopolskie) | 39 | 63,3% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 63% | 144 | 8 | |
| 9 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 43 | 62,9% Me: 67% · σ: 15,9% · Mo: 60% | 149 | 9 | |
| 10 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII NAŁKOWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 51 | 62,9% Me: 67% · σ: 16,6% · Mo: 35% | 150 | 10 | |
| 11 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 77 | 62,4% Me: 62% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 159 | 11 | |
| 12 | VIII PRYWATNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Kraków (Małopolskie) | 18 | 61,2% Me: 65% · σ: 18,2% · Mo: 80% | 178 | 12 | |
| 13 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 45 | 61,0% Me: 63% · σ: 15,3% · Mo: 72% | 184 | 13 | |
| 14 | PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 42 | 60,7% Me: 62% · σ: 14,7% · Mo: 50% | 188 | 14 | |
| 15 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZYGMUNTA WRÓBLEWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 44 | 59,2% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 65% | 220 | 15 | |
| 16 | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 37 | 58,7% Me: 62% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 238 | 16 | |
| 17 | XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII DĄBROWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 34 | 56,4% Me: 59% · σ: 19,2% · Mo: 70% | 285 | 17 | |
| 18 | III SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 30 | 54,9% Me: 59% · σ: 19,7% · Mo: 70% | 321 | 18 | |
| 19 | XLII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 9 | 53,2% Me: 52% · σ: 15,6% · Mo: 52% | 368 | 19 | |
| 20 | XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 41 | 49,8% Me: 45% · σ: 17,5% · Mo: 42% | 477 | 20 | |
| 21 | XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 23 | 48,7% Me: 48% · σ: 21,1% · Mo: 28% | 514 | 21 | |
| 22 | XXVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 70 | 47,8% Me: 44% · σ: 16,9% · Mo: 37% | 544 | 22 | |
| 23 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR PREZENTEK W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 14 | 46,6% Me: 50% · σ: 16,5% · Mo: 30% | 597 | 23 | |
| 24 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR AUGUSTIANEK IM. ŚW. RITY W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 11 | 46,5% Me: 52% · σ: 21,1% · Mo: 27% | 605 | 24 | |
| 25 | KATOLICKIE LICEUM MONTESSORI IM. SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA | Kraków (Małopolskie) | 18 | 45,8% Me: 39% · σ: 21,5% · Mo: 40% | 628 | 25 | |
| 26 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 25 | 44,9% Me: 42% · σ: 20,2% · Mo: 27% | 658 | 26 | |
| 27 | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "EMMANUEL" | Kraków (Małopolskie) | 9 | 44,9% Me: 48% · σ: 22,9% · Mo: 48% | 660 | 27 | |
| 28 | XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 53 | 43,5% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 38% | 705 | 28 | |
| 29 | XXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 29 | 42,0% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 50% | 758 | 29 | |
| 30 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁEM DWUJĘZYCZNYM IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO TSSP | Kraków (Małopolskie) | 12 | 41,5% Me: 38% · σ: 14,8% · Mo: 38% | 772 | 30 | |
| 31 | XLI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 40 | 41,5% Me: 38% · σ: 15,6% · Mo: 32% | 774 | 31 | |
| 32 | XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. LEOPOLDA STAFFA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 29 | 41,2% Me: 38% · σ: 16,0% · Mo: 35% | 784 | 32 | |
| 33 | TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 40,8% Me: 42,5% · σ: 8,6% · Mo: - | 801 | 33 | |
| 34 | TECHNIKUM POLIGRAFICZNO-MEDIALNE NR 20 IM. ZENONA KLEMENSIEWICZA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 5 | 40,8% Me: 30% · σ: 23,7% · Mo: - | 804 | 34 | |
| 35 | XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PROFESORA AKADEMII KRAKOWSKIEJ ŚW. JANA KANTEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 17 | 39,7% Me: 37% · σ: 19,5% · Mo: 18% | 840 | 35 | |
| 36 | XXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DR. HENRYKA JORDANA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 75 | 39,2% Me: 35% · σ: 19,3% · Mo: 35% | 857 | 36 | |
| 37 | XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MŁODEJ POLSKI W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 23 | 38,6% Me: 38% · σ: 16,4% · Mo: 30% | 884 | 37 | |
| 38 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 21 | 38,0% Me: 38% · σ: 14,0% · Mo: 35% | 914 | 38 | |
| 39 | III PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 37,9% Me: 36,5% · σ: 13,2% · Mo: 22% | 916 | 39 | |
| 40 | IV PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLÓW POLSKICH W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 36,8% Me: 32% · σ: 14,3% · Mo: 32% | 961 | 40 | |
| 41 | XLIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII CHRZANOWSKIEJ W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 20 | 36,2% Me: 35% · σ: 15,8% · Mo: 22% | 980 | 41 | |
| 42 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA | Kraków (Małopolskie) | 13 | 35,8% Me: 28% · σ: 15,9% · Mo: 58% | 994 | 42 | |
| 43 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 31 | 34,8% Me: 32% · σ: 16,6% · Mo: 32% | 1034 | 43 | |
| 44 | XXVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WOJCIECHA BEDNARSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 23 | 34,7% Me: 32% · σ: 13,2% · Mo: 23% | 1046 | 44 | |
| 45 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. X. B. W. IGNACEGO KRASICKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 12 | 34,4% Me: 26,5% · σ: 17,8% · Mo: 42% | 1059 | 45 | |
| 46 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 33 | 33,8% Me: 32% · σ: 16,8% · Mo: 18% | 1081 | 46 | |
| 47 | XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 18 | 33,5% Me: 28,5% · σ: 13,0% · Mo: 27% | 1097 | 47 | |
| 48 | TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 7 | 32,9% Me: 35% · σ: 8,3% · Mo: 23% | 1126 | 48 | |
| 49 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR SALEZJANEK IM. ŚWIĘTEGO DOMINIKA SAVIO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 43 | 31,2% Me: 30% · σ: 11,8% · Mo: 18% | 1185 | 49 | |
| 50 | TECHNIKUM GASTRONOMICZNE NR 11 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 14 | 25,5% Me: 25% · σ: 13,4% · Mo: 15% | 1497 | 50 | |
| 51 | PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. FRYDERYKA CHOPINA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 24,8% Me: 20% · σ: 13,0% · Mo: 12% | 1541 | 51 | |
| 51 | SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARCINA GORTATA | Kraków (Małopolskie) | 20 | 24,8% Me: 23% · σ: 16,0% · Mo: 12% | 1541 | 51 | |
| 53 | XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. PILOTA STANISŁAWA SKARŻYŃSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 7 | 24,5% Me: 22,5% · σ: 7,9% · Mo: 17% | 1555 | 53 | |
| 54 | DA VINCI SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 5 | 24% Me: 24% · σ: 6,4% · Mo: - | 1596 | 54 | |
| 55 | XXX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA - ADAMA CHMIELOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 36 | 23,6% Me: 17,5% · σ: 15,3% · Mo: 12% | 1625 | 55 | |
| 56 | V PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRAKOWIE IM. KRÓLOWEJ JADWIGI | Kraków (Małopolskie) | 26 | 23,2% Me: 20% · σ: 11,2% · Mo: 17% | 1643 | 56 | |
| 57 | TECHNIKUM KOMUNIKACYJNE NR 25 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 23% Me: 16,5% · σ: 15,3% · Mo: 13% | 1650 | 57 | |
| 58 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 17 | 21,4% Me: 20% · σ: 9,8% · Mo: 20% | 1745 | 58 | |
| 59 | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HOTELARSKIE NR 4 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 8 | 20,8% Me: 16% · σ: 9,1% · Mo: 15% | 1774 | 59 | |
| 60 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 7 | 20% Me: 17% · σ: 10,7% · Mo: - | 1830 | 60 | |
| 61 | TECHNIKUM MECHANICZNE NR 17 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 5 | 18,6% Me: 20% · σ: 3,1% · Mo: 20% | 1933 | 61 | |
| 62 | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE NR 5 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 10 | 18,1% Me: 13% · σ: 11,1% · Mo: 12% | 1976 | 62 | |
| 63 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE HUTY IM. TADEUSZA SENDZIMIRA | Kraków (Małopolskie) | 5 | 17,6% Me: 17% · σ: 6,6% · Mo: 12% | 2009 | 63 | |
| 64 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH YORK W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 5 | 16,6% Me: 13% · σ: 6,8% · Mo: 13% | 2085 | 64 | |
| 65 | TECHNIKUM INŻYNIERII ŚRODOWISKA NR 13 W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 6 | 16,2% Me: 15% · σ: 7,5% · Mo: - | 2120 | 65 | |
| 66 | XXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 14 | 13,4% Me: 13% · σ: 4,7% · Mo: 13% | 2290 | 66 | |
| 67 | TECHNIKUM NR 16 IM. KS. DR. JANA KACZKOWSKIEGO W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 9 | 12,3% Me: 12% · σ: 4,2% · Mo: 12% | 2330 | 67 | |
| 68 | TECHNIKUM PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO NR 22 IM. ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBE W KRAKOWIE | Kraków (Małopolskie) | 5 | 11,8% Me: 12% · σ: 3,0% · Mo: 12% | 2349 | 68 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 84. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.