Szukasz szkoły z wysokimi wynikami z przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”? Sprawdź ranking oraz statystyki, w tym medianę, odchylenie standardowe i pozycję szkoły w gminie.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Ełk”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)” dla 39 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 25,6%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 17,7% do 37,5%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 17 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 94 | 60,6% Me: 62,5% · σ: 16,1% · Mo: 63% | 193 | 1 | |
| 2 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 98 | 58,8% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 232 | 2 | |
| 3 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Ostrów Wielkopolski (Wielkopolskie) | 133 | 50,6% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 53% | 460 | 1 | |
| 4 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOŹMINIE WIELKOPOLSKIM | Koźmin Wielkopolski (Wielkopolskie) | 8 | 49,5% Me: 48% · σ: 16,2% · Mo: 35% | 488 | 1 | |
| 5 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W ŚRODZIE WLKP. | Środa Wielkopolska (Wielkopolskie) | 31 | 46,9% Me: 51% · σ: 18,0% · Mo: 52% | 591 | 1 | |
| 6 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU | Ełk (Warmińsko-Mazurskie) | 48 | 46% Me: 45% · σ: 20,0% · Mo: 27% | 620 | 1 | |
| 7 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W EŁKU | Ełk (Warmińsko-Mazurskie) | 58 | 45,0% Me: 42% · σ: 20,0% · Mo: 23% | 652 | 2 | |
| 8 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. J. KOMPAŁŁY I W. LIPSKIEGO | Ostrów Wielkopolski (Wielkopolskie) | 48 | 43,4% Me: 36% · σ: 21,5% · Mo: 33% | 710 | 2 | |
| 9 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 64 | 38,8% Me: 39% · σ: 15,4% · Mo: 32% | 872 | 3 | |
| 10 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE | Grodzisk Wielkopolski (Wielkopolskie) | 51 | 38,1% Me: 37% · σ: 19,5% · Mo: 28% | 899 | 1 | |
| 11 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W DOBRZENIU WIELKIM | Dobrzeń Wielki (Opolskie) | 17 | 37,5% Me: 35% · σ: 20,8% · Mo: 23% | 934 | 1 | |
| 12 | MONTESSORI SZKOŁA ŻYCIA NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FUNDACJI KRÓLOWEJ ŚW. JADWIGI W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM | Ostrów Wielkopolski (Wielkopolskie) | 8 | 36% Me: 33,5% · σ: 18,2% · Mo: - | 987 | 3 | |
| 13 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I - AKADEMICKIE | Środa Wielkopolska (Wielkopolskie) | 19 | 34,2% Me: 32% · σ: 14,2% · Mo: 27% | 1068 | 2 | |
| 14 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA | Ostrów Wielkopolski (Wielkopolskie) | 66 | 32,3% Me: 28% · σ: 15,8% · Mo: 22% | 1139 | 4 | |
| 15 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA SZAFERA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 3 | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 58 | 32,2% Me: 32% · σ: 14,7% · Mo: 20% | 1144 | 4 | |
| 16 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Lipnica Wielka (Małopolskie) | 5 | 29,2% Me: 18% · σ: 15,1% · Mo: 18% | 1294 | 1 | |
| 17 | TECHNIKUM NR 5 | Ostrów Wielkopolski (Wielkopolskie) | 9 | 27,2% Me: 20% · σ: 18,3% · Mo: - | 1391 | 5 | |
| 18 | TECHNIKUM NR 3 IM. GEN. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W ŚRODZIE WLKP. | Środa Wielkopolska (Wielkopolskie) | 23 | 27,2% Me: 20% · σ: 16,2% · Mo: 20% | 1393 | 3 | |
| 19 | TECHNIKUM W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 20 | 25,9% Me: 22% · σ: 11,6% · Mo: 22% | 1478 | 5 | |
| 20 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KRZYŻU WIELKOPOLSKIM | Krzyż Wielkopolski (Wielkopolskie) | 23 | 25,6% Me: 25% · σ: 11,9% · Mo: 15% | 1488 | 1 | |
| 21 | TECHNIKUM NR 5 W EŁKU | Ełk (Warmińsko-Mazurskie) | 6 | 24% Me: 20% · σ: 12,8% · Mo: 13% | 1596 | 3 | |
| 22 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 16 W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 15 | 23,8% Me: 18% · σ: 15,8% · Mo: 12% | 1616 | 6 | |
| 23 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA | Ostrów Wielkopolski (Wielkopolskie) | 72 | 22,9% Me: 17% · σ: 17,0% · Mo: 12% | 1655 | 6 | |
| 24 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W KAZIMIERZY WIELKIEJ | Kazimierza Wielka (Świętokrzyskie) | 16 | 22,3% Me: 19% · σ: 12,6% · Mo: 15% | 1690 | 1 | |
| 25 | KATOLICKIE LICEUM ŚW. TOMASZA Z AKWINU | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 5 | 20,2% Me: 15% · σ: 10,8% · Mo: - | 1817 | 7 | |
| 26 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA MŁODZIEŻY CENTRUM EDUKACJI MUNDUROWEJ IM. MJR. WŁADYSŁAWA RAGINISA W EŁKU | Ełk (Warmińsko-Mazurskie) | 6 | 18,5% Me: 21% · σ: 5,1% · Mo: 23% | 1941 | 4 | |
| 27 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 28 | 18,4% Me: 16% · σ: 12,8% · Mo: 8% | 1945 | 8 | |
| 28 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 10 | 17,9% Me: 17,5% · σ: 7,7% · Mo: 17% | 1991 | 9 | |
| 29 | TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH IM. FEBRONII GAJEWSKIEJ – KARAMAĆ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 14 | 17,8% Me: 18,5% · σ: 6,0% · Mo: 13% | 1999 | 10 | |
| 30 | EDUGORZÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 16 | 17,7% Me: 14% · σ: 11,7% · Mo: 20% | 2002 | 11 | |
| 31 | TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA | Ostrów Wielkopolski (Wielkopolskie) | 9 | 16,1% Me: 17% · σ: 6,0% · Mo: 17% | 2125 | 7 | |
| 32 | TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 28 | 16,1% Me: 15% · σ: 6,5% · Mo: 10% | 2128 | 12 | |
| 33 | TECHNIKUM NR 1 | Grodzisk Wielkopolski (Wielkopolskie) | 11 | 15,5% Me: 13% · σ: 7,6% · Mo: 13% | 2166 | 2 | |
| 34 | TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. STEFANA STARZYŃSKIEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 9 | 15,4% Me: 15% · σ: 5,9% · Mo: 10% | 2171 | 13 | |
| 35 | TECHNIKUM MECHANICZNE NR 5 IM. ZESŁAŃCÓW SYBIRU W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM | Gorzów Wielkopolski (Lubuskie) | 5 | 15,2% Me: 17% · σ: 2,6% · Mo: 12% | 2183 | 14 | |
| 36 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W EŁKU W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH W EŁKU | Ełk (Warmińsko-Mazurskie) | 21 | 14,8% Me: 13% · σ: 7,2% · Mo: 8% | 2209 | 5 | |
| 37 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. GEN. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W ŚRODZIE WLKP. | Środa Wielkopolska (Wielkopolskie) | 16 | 13,9% Me: 14% · σ: 5,2% · Mo: 17% | 2258 | 4 | |
| 38 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W EŁKU | Ełk (Warmińsko-Mazurskie) | 7 | 13,4% Me: 12% · σ: 6,1% · Mo: 12% | 2286 | 6 | |
| 39 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Rakowice Wielkie (Dolnośląskie) | 5 | 11,2% Me: 12% · σ: 1,9% · Mo: 13% | 2368 | 1 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 133. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.