📈 Historia wyników: biologia poziom rozszerzony (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VII IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO (Wrocław) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 65,0%
🏆 Najlepszy rok 70,4% 2023
📉 Najsłabszy rok 61,7% 2024
👥 Zdających łącznie 823

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,6 pkt proc. względem 2025 r. (63,2% → 64,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 217. na 126. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (65,0%).

126. miejsce na 2396 szkół — wynik lepszy niż 94,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 26,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (38,4%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 37,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 27,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 198 - 70,4% Me: 75% · σ: 17,3% · Mo: 88% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 82 typ: 82 · publ.: 64
2024 172 - 61,7% Me: 63% · σ: 18,2% · Mo: 55% - 5 typ: 5 · publ.: 5 5 typ: 5 · publ.: 5 130 typ: 130 · publ.: 108
2025 216 - 63,2% Me: 66% · σ: 17,3% · Mo: 75% - 5 typ: 5 · publ.: 5 5 typ: 5 · publ.: 5 217 typ: 217 · publ.: 180
2026 237 - 64,8% Me: 67% · σ: 15,7% · Mo: 67% - 6 typ: 6 · publ.: 6 6 typ: 6 · publ.: 6 126 typ: 123 · publ.: 102

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 216 i 237 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.