Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Opole | Zdawalność: 98,9%
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 43 | 57,6% Me: 57% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 258 | 2 | 88 | 65,8% Me: 67% · σ: 14,8% · Mo: 73% | 107 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 13 | 35,6% Me: 23% · σ: 29,4% · Mo: -% | 640 | 5 | 61 | 57,1% Me: 62% · σ: 24,7% · Mo: 70% | 156 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 61% Me: 65,5% · σ: 23,7% · Mo: 87% | 121 | 1 | 43 | 49,4% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 55% | 284 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 58% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 63% | 350 | 3 | 47 | 65,6% Me: 67% · σ: 16,2% · Mo: 55% | 190 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 37,5% Me: 32% · σ: 26,7% · Mo: 32% | 887 | 8 | 18 | 61,3% Me: 61,5% · σ: 24,3% · Mo: 22% | 233 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 46,4% Me: 50% · σ: 16,5% · Mo: 32% | 169 | 2 | 12 | 44% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 26% | 195 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 93 | 92,2% Me: 95% · σ: 6,8% · Mo: 97% | 338 | 3 | 196 | 93,4% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 246 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 75 | 81,6% Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 92% | 404 | 3 | 176 | 84,9% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 254 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 93 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 455 | 6 | 196 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 202 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 95 | 66,8% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 62% | 680 | 4 | 222 | 70,2% Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 406 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 31 | 56,5% Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 66% | 450 | 4 | 56 | 69,4% Me: 75,5% · σ: 23,8% · Mo: 86% | 138 | 1 |
| język polski ustny (M) | 95 | 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 386 | 3 | 222 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 174 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 95 | 79,4% Me: 86% · σ: 18,4% · Mo: 100% | 293 | 4 | 222 | 83,0% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 170 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 52,5% Me: 56% · σ: 24,8% · Mo: 50% | 270 | 3 | 106 | 54,3% Me: 57% · σ: 20,5% · Mo: 70% | 232 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 42,5% Me: 37% · σ: 18,7% · Mo: -% | 510 | 5 | 24 | 64,8% Me: 63% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 144 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,9%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU wypada lepiej w 2, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU w 13.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 37,5% | 61,3% | 23,8 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 42,5% | 64,8% | 22,2 pkt proc. |
| chemia | 35,6% | 57,1% | 21,5 pkt proc. |
| język polski | 56,5% | 69,4% | 12,9 pkt proc. |
| fizyka | 61% | 49,4% | 11,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 18 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.