Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU i PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Opole | Zdawalność: 98,9%
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 43 | 57,6% Me: 57% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 258 | 2 | 64 | 50,1% Me: 50% · σ: 16,7% · Mo: 50% | 471 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 13 | 35,6% Me: 23% · σ: 29,4% · Mo: -% | 640 | 5 | 26 | 41,2% Me: 43,5% · σ: 21,6% · Mo: 12% | 480 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 61% Me: 65,5% · σ: 23,7% · Mo: 87% | 121 | 1 | 11 | 48,2% Me: 47% · σ: 14,8% · Mo: -% | 300 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 14 | 58% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 63% | 350 | 3 | 44 | 55,3% Me: 57,5% · σ: 17,1% · Mo: 43% | 432 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 37,5% Me: 32% · σ: 26,7% · Mo: 32% | 887 | 8 | 18 | 51,2% Me: 52,5% · σ: 19,1% · Mo: 43% | 498 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 46,4% Me: 50% · σ: 16,5% · Mo: 32% | 169 | 2 | 13 | 30,5% Me: 24% · σ: 13,1% · Mo: 22% | 385 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 93 | 92,2% Me: 95% · σ: 6,8% · Mo: 97% | 338 | 3 | 217 | 89,9% Me: 93% · σ: 10,4% · Mo: 97% | 527 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 75 | 81,6% Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 92% | 404 | 3 | 194 | 76,0% Me: 81% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 784 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 93 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 455 | 6 | 216 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 547 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 95 | 66,8% Me: 65% · σ: 12,2% · Mo: 62% | 680 | 4 | 217 | 64,5% Me: 63% · σ: 14,2% · Mo: 48% | 896 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 31 | 56,5% Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 66% | 450 | 4 | 71 | 45,6% Me: 46% · σ: 24,7% · Mo: 3% | 883 | 7 |
| język polski ustny (M) | 95 | 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 386 | 3 | 217 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 879 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 95 | 79,4% Me: 86% · σ: 18,4% · Mo: 100% | 293 | 4 | 217 | 75,1% Me: 76% · σ: 16,7% · Mo: 82% | 450 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 52,5% Me: 56% · σ: 24,8% · Mo: 50% | 270 | 3 | 59 | 48,9% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 46% | 362 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 8 | 42,5% Me: 37% · σ: 18,7% · Mo: -% | 510 | 5 | 14 | 56% Me: 53% · σ: 19,3% · Mo: 54% | 290 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,9%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU wypada lepiej w 12, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU w 3.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 46,4% | 30,5% | 15,9 pkt proc. |
| historia | 37,5% | 51,2% | 13,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 42,5% | 56% | 13,5 pkt proc. |
| fizyka | 61% | 48,2% | 12,8 pkt proc. |
| język polski | 56,5% | 45,6% | 10,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 13 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.