Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU vs KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W OPOLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Opole | Zdawalność: 100%
📍 Opole | Zdawalność: 95,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 88 | 65,8% Me: 67% · σ: 14,8% · Mo: 73% | 107 | 1 | 6 | 33,3% Me: 34% · σ: 14,9% · Mo: 35% | 1101 | 7 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 61,3% Me: 61,5% · σ: 24,3% · Mo: 22% | 233 | 2 | 6 | 38,2% Me: 37% · σ: 16,8% · Mo: -% | 871 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 93,4% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 246 | 1 | 20 | 77,3% Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 95% | 1697 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 176 | 84,9% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 254 | 1 | 15 | 62,1% Me: 58% · σ: 20,3% · Mo: 43% | 2122 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 202 | 3 | 20 | 89,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 550 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 222 | 70,2% Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 406 | 2 | 24 | 65,3% Me: 66% · σ: 13,3% · Mo: 45% | 816 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 56 | 69,4% Me: 75,5% · σ: 23,8% · Mo: 86% | 138 | 1 | 15 | 68,2% Me: 83% · σ: 25,3% · Mo: 83% | 164 | 2 |
| język polski ustny (M) | 222 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 174 | 2 | 24 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1597 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 222 | 83,0% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 170 | 2 | 24 | 60,2% Me: 53% · σ: 19,0% · Mo: 36% | 1269 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,8%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU wypada lepiej w 9, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W OPOLU w 0.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 65,8% | 33,3% | 32,5 pkt proc. |
| historia | 61,3% | 38,2% | 23,2 pkt proc. |
| matematyka | 83,0% | 60,2% | 22,8 pkt proc. |
| język angielski | 84,9% | 62,1% | 22,7 pkt proc. |
| język polski | 87,6% | 70,7% | 16,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 32,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 88 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.