Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Opole | Zdawalność: 100%
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 88 | 65,8% Me: 67% · σ: 14,8% · Mo: 73% | 107 | 1 | 64 | 50,1% Me: 50% · σ: 16,7% · Mo: 50% | 471 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 61 | 57,1% Me: 62% · σ: 24,7% · Mo: 70% | 156 | 2 | 26 | 41,2% Me: 43,5% · σ: 21,6% · Mo: 12% | 480 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 49,4% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 55% | 284 | 2 | 11 | 48,2% Me: 47% · σ: 14,8% · Mo: -% | 300 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 47 | 65,6% Me: 67% · σ: 16,2% · Mo: 55% | 190 | 2 | 44 | 55,3% Me: 57,5% · σ: 17,1% · Mo: 43% | 432 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 61,3% Me: 61,5% · σ: 24,3% · Mo: 22% | 233 | 2 | 18 | 51,2% Me: 52,5% · σ: 19,1% · Mo: 43% | 498 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 44% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 26% | 195 | 3 | 13 | 30,5% Me: 24% · σ: 13,1% · Mo: 22% | 385 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 93,4% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 246 | 1 | 217 | 89,9% Me: 93% · σ: 10,4% · Mo: 97% | 527 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 176 | 84,9% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 254 | 1 | 194 | 76,0% Me: 81% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 784 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 202 | 3 | 216 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 547 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 222 | 70,2% Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 406 | 2 | 217 | 64,5% Me: 63% · σ: 14,2% · Mo: 48% | 896 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 56 | 69,4% Me: 75,5% · σ: 23,8% · Mo: 86% | 138 | 1 | 71 | 45,6% Me: 46% · σ: 24,7% · Mo: 3% | 883 | 7 |
| język polski ustny (M) | 222 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 174 | 2 | 217 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 879 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 222 | 83,0% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 170 | 2 | 217 | 75,1% Me: 76% · σ: 16,7% · Mo: 82% | 450 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 106 | 54,3% Me: 57% · σ: 20,5% · Mo: 70% | 232 | 1 | 59 | 48,9% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 46% | 362 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 24 | 64,8% Me: 63% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 144 | 2 | 14 | 56% Me: 53% · σ: 19,3% · Mo: 54% | 290 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU wypada lepiej w 15, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU w 0.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 69,4% | 45,6% | 23,9 pkt proc. |
| chemia | 57,1% | 41,2% | 15,9 pkt proc. |
| biologia | 65,8% | 50,1% | 15,7 pkt proc. |
| informatyka | 44% | 30,5% | 13,5 pkt proc. |
| geografia | 65,6% | 55,3% | 10,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 71 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.