Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU i PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 88 | 65,8% Me: 67% · σ: 14,8% · Mo: 73% | 107 | 1 | 5 | 27,4% Me: 32% · σ: 6,8% · Mo: 32% | 1380 | 9 |
| filozofia poziom rozszerzony (M) | 5 | 100% Me: 100% · σ: 0% · Mo: 100% | 1 | 1 | 5 | 32,8% Me: 8% · σ: 36,6% · Mo: 8% | 22 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 49,4% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 55% | 284 | 2 | 54 | 25,2% Me: 16,5% · σ: 20,6% · Mo: 10% | 656 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 47 | 65,6% Me: 67% · σ: 16,2% · Mo: 55% | 190 | 2 | 14 | 42,9% Me: 45,5% · σ: 14,4% · Mo: 55% | 902 | 6 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 44% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 26% | 195 | 3 | 25 | 32,6% Me: 32% · σ: 15,4% · Mo: 18% | 357 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 93,4% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 246 | 1 | 148 | 90,6% Me: 93% · σ: 9,2% · Mo: 97% | 469 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 176 | 84,9% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 254 | 1 | 132 | 78,8% Me: 83% · σ: 16,5% · Mo: 87% | 593 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 202 | 3 | 148 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 647 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 222 | 70,2% Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 406 | 2 | 152 | 61,9% Me: 62% · σ: 13,4% · Mo: 62% | 1173 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 56 | 69,4% Me: 75,5% · σ: 23,8% · Mo: 86% | 138 | 1 | 12 | 36,2% Me: 35,5% · σ: 19,2% · Mo: 20% | 1281 | 11 |
| język polski ustny (M) | 222 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 174 | 2 | 152 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2292 | 17 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 222 | 83,0% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 170 | 2 | 152 | 82,5% Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 190 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 106 | 54,3% Me: 57% · σ: 20,5% · Mo: 70% | 232 | 1 | 148 | 31,6% Me: 28% · σ: 22,9% · Mo: 4% | 911 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU wypada lepiej w 13, a PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 w 0.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 | Różnica |
|---|---|---|---|
| filozofia | 100% | 32,8% | 67,2 pkt proc. |
| biologia | 65,8% | 27,4% | 38,4 pkt proc. |
| język polski | 69,4% | 36,2% | 33,2 pkt proc. |
| fizyka | 49,4% | 25,2% | 24,1 pkt proc. |
| język polski | 87,6% | 64,8% | 22,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „filozofia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 67,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.