Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU i PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Opole | Zdawalność: 100%
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 88 | 65,8% Me: 67% · σ: 14,8% · Mo: 73% | 107 | 1 | 66 | 46,9% Me: 48% · σ: 18,3% · Mo: 48% | 589 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 61 | 57,1% Me: 62% · σ: 24,7% · Mo: 70% | 156 | 2 | 23 | 36,1% Me: 35% · σ: 18,7% · Mo: 20% | 624 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 43 | 49,4% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 55% | 284 | 2 | 7 | 26,7% Me: 22% · σ: 17,0% · Mo: -% | 634 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 47 | 65,6% Me: 67% · σ: 16,2% · Mo: 55% | 190 | 2 | 56 | 51,3% Me: 52% · σ: 17,5% · Mo: 65% | 565 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 61,3% Me: 61,5% · σ: 24,3% · Mo: 22% | 233 | 2 | 14 | 58,6% Me: 57% · σ: 25,4% · Mo: 33% | 303 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 196 | 93,4% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 98% | 246 | 1 | 169 | 89,7% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 97% | 545 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 176 | 84,9% Me: 90% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 254 | 1 | 157 | 76,6% Me: 80% · σ: 17,3% · Mo: 90% | 744 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 196 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 202 | 3 | 169 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 201 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 222 | 70,2% Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 406 | 2 | 173 | 68,8% Me: 72% · σ: 14,1% · Mo: 72% | 514 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 56 | 69,4% Me: 75,5% · σ: 23,8% · Mo: 86% | 138 | 1 | 76 | 47,4% Me: 52,5% · σ: 26,6% · Mo: 60% | 796 | 5 |
| język polski ustny (M) | 222 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 174 | 2 | 173 | 73,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1285 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 222 | 83,0% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 170 | 2 | 173 | 71,4% Me: 74% · σ: 17,7% · Mo: 62% | 646 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 106 | 54,3% Me: 57% · σ: 20,5% · Mo: 70% | 232 | 1 | 47 | 34,5% Me: 32% · σ: 23,7% · Mo: 10% | 803 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 24 | 64,8% Me: 63% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 144 | 2 | 12 | 56,2% Me: 56% · σ: 27,7% · Mo: 38% | 288 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU wypada lepiej w 13, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU w 0, przy 1 remisach.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 49,4% | 26,7% | 22,7 pkt proc. |
| język polski | 69,4% | 47,4% | 22,1 pkt proc. |
| chemia | 57,1% | 36,1% | 21,0 pkt proc. |
| matematyka | 54,3% | 34,5% | 19,8 pkt proc. |
| biologia | 65,8% | 46,9% | 19,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.