Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU i TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 26,7% Me: 26,5% · σ: 13,8% · Mo: -% | 2076 | 6 | 8 | 44,6% Me: 47% · σ: 16,2% · Mo: 47% | 825 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 75 | 73,0% Me: 80% · σ: 23,2% · Mo: 97% | 2174 | 8 | 55 | 68,2% Me: 70% · σ: 24,6% · Mo: 70% | 2698 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 52 | 69,3% Me: 75% · σ: 21,2% · Mo: 90% | 1414 | 5 | 29 | 66,8% Me: 73% · σ: 24,4% · Mo: 53% | 1659 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 75 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2069 | 6 | 55 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2466 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 75 | 54,2% Me: 57% · σ: 13,2% · Mo: 43% | 2138 | 10 | 56 | 55,9% Me: 54% · σ: 14,0% · Mo: 52% | 1932 | 8 |
| język polski ustny (M) | 75 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 760 | 5 | 56 | 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2446 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 75 | 59,9% Me: 58% · σ: 20,7% · Mo: 60% | 1295 | 7 | 56 | 65,4% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 68% | 982 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 29,7% Me: 25% · σ: 20,6% · Mo: 20% | 981 | 3 | 13 | 26,5% Me: 16% · σ: 22,4% · Mo: 14% | 1102 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (94,7% vs 94,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 W PRZEMYŚLU | TECHNIKUM NR 2 W PRZEMYŚLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 26,7% | 44,6% | 17,9 pkt proc. |
| język polski | 78,7% | 63,7% | 15,0 pkt proc. |
| matematyka | 59,9% | 65,4% | 5,5 pkt proc. |
| język angielski | 73,0% | 68,2% | 4,8 pkt proc. |
| matematyka | 29,7% | 26,5% | 3,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 8 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.